Piercing Fiyatı

Piercing Fiyatı

Piercing, günümüzde en fazla kullanılan aksesuarların başında gelir. Tüm dünya ülkelerinde de çeşitli amaçlarla eski zamanlardan beri piercing kullanımı söz konusudur. Bu sebeple de en merak edilen konuların başında, piercing fiyatı gelmektedir.

Piercing fiyatları; piercing takılacağı bölgeye, kullanılan takıya ve piercingin uygulandığı stüdyoya göre değişir.

Piercing, vücut süsleme sanatıdır. Tek kullanımlık cerrahi iğneler aracılığı ile uygulanır. Doğru yöntemlerle ve işin ehli kişiler tarafından uygulandığında herhangi bir riski ya da kalıcı zarar yoktur. Özellikle de iğne ile yapılması gerekir. Kulak, tragus, burun gibi bölgelerin tabanca ile delimi olduça risklidir. Tabanca, basınç oluşmasına yol açar. Bundan dolayı da bölgeye ve çevresindeki sinirlere ciddi hasarlar verir. Bu sebeple de iğneli delime kıyasla hem iyileşme süreci oldukça riskli geçer, hem de ağrıya yol açabilir. İğne ile yapılan işlemlerde bu gibi sorunlar meydana gelmez.

Piercing Çeşitlerinden Bazıları:

Kulak, burun, kaş, dil, göbek, dudak ve vücut piercingleri olarak kendi aralarında farklı sınıflara ayrılır. Kulak piercing bölümleri: Industrial-Rook-Daith-Tragus-Snug-Conch-Helix-Anti Tragus-Lobe (klasik kulak deldirmek)

  • Burun piercing bölümleri: Nostril (hızma)-Septum-Brigde (burnun en üst kısmı iki gözün arası)

  • Dudak piercing bölümleri: Labret (dudağa takılır)-Medusa (üst dudağın orta kısmına)-Madonna (genellikle kadınlar tercih eder, üst dudağa yan taraftan takılır.)

  • Vücut piercing: göğüs ucu, göbek deliği. Madison piercing (köprücük kemiklerinin olduğu hizadaki araya)

  • Intim piercing: Kadın ve erkek genital organlarına takılır.

Piercing çevresindeki yaranın kolay kapanması için piercing uygulanan bölgenin etrafının temiz tutulması oldukça önemlidir. Özellikle de göbek, göğüs gibi giysi altında kalan yerlerdeki piercingler; ter, havasızlık ya da giysilere sürtünme gibi sebeplerle kolayca enfekte olabilir. Bu sebeple de titiz ve dikkatli davranılmalıdır. Piercing bölgesine, eller yıkanmadan dokunulmaması oldukça önemlidir.

Piercingin uygulanacağı bölge, fiyatı da direkt olarak etkilemektedir. Bunun dışında piercing işleminde tercih edilen malzeme de fiyatı etkileyen önemli unsurlar arasındadır.

  • Öncelikli olarak piercing yaptırılacak olan yerin özenle seçilmesi gerekir. Stüdyonun hijyeniz olması, kullanılan malzemelerin, özellikle piercing için olan malzemelerin kullan-at malzemeler olması ve tek seferlik kullanılması gerekir.
  • Stüdyoda delim işlemini yapan kişilerin alanında uzman olması, tecrübeli ve deneyimli olması oldukça önemlidir.
  • Kullanılan malzemelerin mutlaka titanyum ya da cerrahi çelik olması gerekir. Malzeme tercihi de fiyatları etkileyen bir unsurdur. Titanyum, insan vücuduna en uyumlu malzemedir. Alerjik reaksiyona yol açmaz ya da vücut tarafından yabancı madde olarak kabul edilmez. Bu sebeple de piercing için en uygun ürünlerden biridir. Aynı şekilde, cerrahi çelik de insan vücudu ile uyumludur.
  • Tüm bu faktörler, piercing için fiyatları belirleyen önemli faktörlerdir. Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Scroll to top