Dövme Fiyatı

Dövme Fiyatı

Dövme, neredeyse insanlık tarihi ile başlayan bir vücut sanatı. Dövme, kalıcı bir sanattı ve kişiliği, karakteri, inançları ve fikirleri yansıtmak için en ideal yollardan biridir. Dövme, dövme sanatçısı tarafından yapılır. Dövme sanatçısı olmak ise; ciddi motor becerileri, vizyon, sanat anlayışı, bilgi, tecrübe ve eğitim isteyen oldukça ciddi bir meslektir. Bu sebeple de dövme yaptırırken mutlaka işinin ehli olduğuna inandığınız, eğitimi ve bilgisi tam, dövme yetileri yüksek dövme sanatçıları tercih etmelisiniz. Dövme yaptırmadan önce araştırmalarınızı yapmanız ve kararınızı kesin olarak vermeniz gerekir. Dövmenin mürekkep ve iğne ile yapılan ve cilt üzerinde kalıcı olan işaretler olduğunu bu aşamada unutmamak oldukça önemli. Bu yüzden de dövme yaptırmaya karar verirken, ne istediğinizden emin olmak ve dövmeyi mutlaka güvenilir, profesyonel ve işinin uzmanı kişilerde yaptırmak gerekiyor. Günümüzde birçok dövme stüdyosu olsa dahi, dövme yaptırmadan önce araştırmak ve her ufak detayı bile ince eleyip, sık dokumak gerekiyor.

DÖVME FİYAT TALEP FORMU

Dövme fiyatının belirlenebilmesi için lütfen formu eksiksiz doldurunuz.
Dövme yaptırmak, kalıcı bir işlemdir. Bu sebeple de dövme yaptırmadan önce kararlı olmak, araştırma yapmak ve profesyonel bir dövme sanatçısı tercih etmek gerekir. Dövme sanatçısının yaptığı dövmeleri araştırmak ve tarzı hakkında bilgi sahibi de olmak gerekir. Şayet dövme yaptıracak olan kişi henüz iş hayatına başlamadıysa, dövme ileride iş bulmasını zorlaştırabilir. Bu sebeple de giysilerle kapanabilecek bölgelere dövme yaptırması daha doğru olabilir. Bu gibi küçük ayrıntılar dövme yaptırılacak kişi tarafından düşünülmelidir. Dövme yaptırmadan önce nasıl bir dövme istendiğine, neden dövme istediğine, hangi bölgeye yapılması gerektiğine, dövmenin ne ifade ettiğine ve diğer birçok faktörü düşünmek gerekir. Bunun dışında dövme, dövme sanatçıları tarafından yapılır. Belirli bir zaman, emek ve sanat içerir. Bu sebeple de belirli ücretlere mal olur. Dövme fiyatları değişkendir.

Dövme sanatçısı seçerken ilk olarak dövmecinin eski işlerini araştırmanız ve kendi tarzınızla karşılaştırmanız gerekir. Dövme stiline, stüdyosunun hijyenine ve profesyonelliğine dikkat edilmelidir. Kullanılan boyalar, dövme makinesi ve steril kuralları gibi birçok ufak faktör araştırılmalıdır. Daha sonra ise dövme sanatçısına karar verilir ve ardından dövmenin büyüklüğü, detayları, yapılacak olan bölge gibi ayrıntılar konuşularak belirli bir fiyat çıkarılır.

Günümüzde birçok dövme stüdyosu ya da dövme merkezi var. Dövme stüdyolarının bu denli yaygın olması da dövme yaptıracak olan kişiler için kafa karışıklığına yol açabilir. Dövme stüdyolarında ya da her dövme sanatçısında fiyat prensibi farklıdır. Fiyatları etkileyen bazı faktörler:

  • Kullanılan boya kalitesi,
  • Dövmenin boyutu,
  • Dövmedeki ayrıntılar,
  • Dövmenin yapılacağı bölge,
  • Dövme merkezinin kalitesi,
  • Dövme stüdyosundaki hijyen gibi birçok faktör dövme fiyatı için önemli faktörlerdir.

dövme fiyatı belirleyen en önemli faktörlerden bir diğeri; dövmenin ne türde yapılacağıdır. Bunun dışında dövmenin boyu ve eninin ölçüsü de oldukça önem teşkil eder. Dövme boyutu ve dizaynı hakkında bilgi sahibi olmadan dövme fiyatları hakkında bilgi vermek doğru bir yaklaşık değildir.

dövme fiyatı için daha sağlıklı ve doğru bilgi almak için formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz

Scroll to top